Jaunumi
Harijs Beķeris: pensiju pārvaldnieki beidzot uzzin, kas ir to klienti – jaunas iespējas uzrunāt dalībniekus un veicināt atbilstošāku pensiju plānu izvēles

Sākot ar 2024. gada 1. jūliju, pensiju 2. līmeņa plāna sistēmā ir notikušas izmaiņas – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pensiju pārvaldnieku rīcībā nodeva datus par to pensiju plānos esošajiem dalībniekiem. Pensiju pārvaldniekiem ir būtiska loma izglītošanā par pensiju sistēmas darbību un dažādu plānu atšķirībām un specifiku. Līdz ar 1. jūlija izmaiņām, ir iespēja savus […]

Uzzināt vairāk
Pensiju 2. līmeņa uzkrājums kļuvis pārskatāmāks

Sākot ar 2024. gada 1. jūliju Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pensiju pārvaldniekiem nodos datus par to pensiju plānos esošajiem dalībniekiem. Tādējādi pārvaldniekiem būs iespēja savus klientus uzrunāt un konsultēt personīgi, iesakot viņu vecumam atbilstošāko pensiju plānu.

Uzzināt vairāk
Vai ir vērts mainīt pensiju 2.līmeņa plānu?

Vai zināji, ka pensiju 2. līmeņa līdzekļu pārvaldītāju vari mainīt 1 reizi kalendārajā gadā, bet ieguldījumu plānu pie katra līdzekļu pārvaldītāja – 2 reizes kalendārajā gadā? Turklāt, pensiju plāna maiņa ir bez maksas.

Uzzināt vairāk
Kā atstāt mantojumā pensiju 2.līmeņa uzkrājumu?

Kopš 2020. gada 1. janvāra ikviens pensiju 2. līmeņa plāna dalībnieks, kurš vēl nav pieprasījis vecuma pensiju, var aizpildīt elektronisko formu un novēlēt mantojumā savu pensiju 2. līmenī uzkrāto kapitālu.

Uzzināt vairāk
3 faktori, kas ietekmē, cik daudz uzkrāsi pensiju 2. līmenī

Vidēji pensijā būs jāpavada apmēram deviņi gadi, pat, ja valsts palielinās pensionēšanās vecumu. Lai šo laiku pavadītu pēc iespējas komfortablāk, ieteicams ikvienam tālredzīgi pieiet savām vecumdienām un sākt laicīgi rūpēties par sava pensijas kapitāla uzkrājumu.

Uzzināt vairāk
Cik naudas tu zaudē, atrodoties neatbilstošā pensiju 2.līmeņa plānā?

Desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju savu pensijas uzkrājumu ir ieguldījuši to vecumam neatbilstošos plānos, kas būtiski samazina viņu nākotnes pensijas lielumu.

Uzzināt vairāk
Kā gudri salīdzināt pensiju 2. līmeņa plānus?

Esam apkopojuši būtiskākos kritērijus, kuri palīdzēs Tev izdarīt pārdomātu izvēli par piemērotāko pensiju 2. līmeņa plānu.

Uzzināt vairāk
Vai, mainot pensiju 2. līmeņa plānu, zaudēšu daļu no uzkrājuma?

Izvērtējot iespējas pāriet no esošā uz citu pensiju 2. līmeņa plānu, dalībniekiem bieži rodas jautājums, vai pārejas procesā nezaudēšu daļu no uzkrātās naudas? Kā tad ir patiesībā?

Uzzināt vairāk
9 kļūdas, kas tiek pieļautas, veidojot pensijas uzkrājumu

Gadu gaitā tavai vecuma pensijai visos trīs līmeņos var būt uzkrāti tūkstošiem eiro. Jo mazāk interesējies par šī uzkrājuma likteni, jo lielāka varbūtība dažādu nianšu nezināšanas dēļ saņemt vecumdienās mazāku pensiju, nekā tas būtu iespējams.

Uzzināt vairāk
Kāpēc pensiju 2. līmeņa uzkrājums ir jāiegulda?

Daļa no tavām sociālās apdrošināšanas iemaksām tiek ieguldīta finanšu un kapitāla tirgū, tostarp vērtspapīros – vietējo uzņēmumu obligāciju emisijās, riska kapitālā un noguldījumos bankās. Šis ieguldījums palīdz nodrošināt tava pensijas kapitāla vērtības pieaugumu nākotnē.

Uzzināt vairāk
Kā noskaidrot, cik liels ir mans darba stāžs un kāpēc tas ir svarīgi?

Viens no būtiskākajiem aspektiem, kas ietekmē tava vecuma pensijas apmēru, ir uzkrātais apdrošināšanas jeb darba stāžs.

Uzzināt vairāk
Pensijas kalkulators  - cik liela varētu būt tava pensija?

Pat tad, ja pašlaik esi jauns un, šķiet, ka pensija vēl ir pārāk tālu, lai par to rūpētos, ir svarīgi izprast pensiju sistēmas darbības principus, lai nodrošinātu sev pārtikušas vecumdienas.

Uzzināt vairāk
Signet Pensiju Pārvalde IPAS
Antonijas iela 3, Rīga, LV-1010
+371 6700 2777

Darba laiks:
I-IV: 09.00-17.30
V: 09.00-14.30

[email protected]
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram