Pensiju 2. līmenis ir viens no galvenajiem instrumentiem, kas tev var palīdzēt nodrošināt finansiālu stabilitāti vecumdienās. Tomēr, lai no tā gūtu maksimālu labumu, svarīgi ir izvēlēties atbilstošu plānu savam vecumam un riska tolerancei.
Pensiju 2. līmenis ir viens no galvenajiem instrumentiem, kas tev var palīdzēt nodrošināt finansiālu stabilitāti vecumdienās. Tomēr, lai no tā gūtu maksimālu labumu, svarīgi ir izvēlēties atbilstošu plānu savam vecumam un riska tolerancei.
2025. gadā ir stājušās spēkā būtiskas izmaiņas, kas ietekmēs ikvienu no mums, skarot gan pensiju 2. līmeņa iemaksu apmēru, gan pensionēšanās vecumu un vecuma pensijas saņemšanai nepieciešamo darba stāžu.
С 1 января 2020 года каждый участник пенсионного плана 2-го уровня, еще не запросивший возрастную пенсию, может заполнить электронную форму и завещать накопленный капитал 2-го пенсионного уровня по своему усмотрению.
Viens no būtiskākajiem aspektiem, kas ietekmē tava vecuma pensijas apmēru, ir uzkrātais apdrošināšanas jeb darba stāžs.
Saskaņā ar jauno kārtību plānots no taviem bruto ienākumiem pensiju pirmajā līmenī iemaksāt 15% (līdzšinējo 14% vietā), bet – otrajā līmenī vien 5% (līdzšinējo 6% vietā). Ņemot vērā, ka pensiju 2. līmeņa uzkrājums tiek investēts akcijās, vērstpapīros un citos finanšu instrumentos, ilgtermiņā šāds lēmums var samazināt tava vecuma pensijas apmēru, jo liegs iespēju tavai naudai pelnīt vairāk.
Sākot ar 2024. gada 1. jūliju, pensiju 2. līmeņa plāna sistēmā ir notikušas izmaiņas – Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pensiju pārvaldnieku rīcībā nodeva datus par to pensiju plānos esošajiem dalībniekiem. Pensiju pārvaldniekiem ir būtiska loma izglītošanā par pensiju sistēmas darbību un dažādu plānu atšķirībām un specifiku. Līdz ar 1. jūlija izmaiņām, ir iespēja savus […]
Sākot ar 2024. gada 1. jūliju Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pensiju pārvaldniekiem nodos datus par to pensiju plānos esošajiem dalībniekiem. Tādējādi pārvaldniekiem būs iespēja savus klientus uzrunāt un konsultēt personīgi, iesakot viņu vecumam atbilstošāko pensiju plānu.
Знаешь ли ты, что управляющего средствами 2-го пенсионного уровня можно менять один раз в течение календарного года, а инвестиционный план у каждого управляющего – 2 раза в течение календарного года? К тому же, сменить пенсионный план можно совершенно бесплатно.
Vidēji pensijā būs jāpavada apmēram deviņi gadi, pat, ja valsts palielinās pensionēšanās vecumu. Lai šo laiku pavadītu pēc iespējas komfortablāk, ieteicams ikvienam tālredzīgi pieiet savām vecumdienām un sākt laicīgi rūpēties par sava pensijas kapitāla uzkrājumu.
Десятки тысяч жителей Латвии свои пенсионные накопления инвестировали в пенсионные планы, не соответствующие их возрастной категории, что существенно снижает размер их будущей пенсии.
Мы собрали для тебя перечень ключевых критериев, которые помогут тебе выбрать подходящий пенсионный план 2-го уровня.
Рассматривая возможность перейти с нынешнего пенсионного плана 2-го уровня, участники пенсионной схемы часто задаются вопросом, не потеряют ли они часть накопленных денег в процессе перехода?