Noderīga informācija
Vai pašnodarbinātajam ir vērts iemaksāt pensijai vairāk?

Ja esi reģistrējies kā pašnodarbinātais, tava vecuma pensija lielā mērā ir atkarīga no tā, cik lielas sociālās iemaksas esi veicis.

Uzzināt vairāk
Kā nomainīt pensiju 2. līmeņa plānu?

Vai zināji, ka tavas pensijas lielumu ietekmē gan tas, cik lielas sociālās iemaksas tiek veiktas, gan tas, kurā plānā tiek uzkrāts tavs pensiju 2. līmeņa kapitāls*? Jo augstāks izvēlētā pensiju plāna ienesīgums, jo vairāk finanšu līdzekļus varēsi uzkrāt vecumdienām. Iedomājies, ka Jānis un Anna jau kopš divdesmit gadu vecuma strādā algotu darbu, katrs saņemot 1000 […]

Uzzināt vairāk
Cik daudz ir nopelnījis mans pensiju 2. līmeņa plāns?

Katru mēnesi no tavas bruto algas vai citiem ienākumiem, par kuriem tiek maksātas sociālās iemaksas, 6% tiek ieskaitīti pensiju 2. līmenī*. Piemēram, ja tava mēnešalga ir 1000 EUR pirms nodokļu nomaksas, pensiju 2. līmenī tiek automātiski iemaksāti 60 EUR, kas nozīmē, ka gada laikā savā pensijas uzkrājumā veic iemaksu 720 EUR apmērā. Turklāt, ar katru […]

Uzzināt vairāk
Pensijas kalkulators  - cik liela varētu būt tava pensija?

Pat tad, ja pašlaik esi jauns un, šķiet, ka pensija vēl ir pārāk tālu, lai par to rūpētos, ir svarīgi izprast pensiju sistēmas darbības principus, lai nodrošinātu sev pārtikušas vecumdienas.

Uzzināt vairāk
3 soļi, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko pensiju 2.līmeņa plānu

Kā neapjukt piedāvājumā un pēc kādiem kritērijiem vadīties, lai izvēlētos sev piemērotāko?

Uzzināt vairāk
Kas notiks ar manu pensijas uzkrājumu, ja nenodzīvošu līdz pensijai?

Daudzi cilvēki neapdomā, kas notiks ar viņu pensijas uzkrājumu gadījumā, ja paši līdz pensijas vecumam nenodzīvos. Tomēr der zināt, ka savu pensijas kapitālā uzkrāto naudu (kaut daļēji) vari novēlēt tuviniekiem.

Uzzināt vairāk
Vai Tev ir piemērots aktīvais pensiju 2.līmeņa plāns?

Pensiju 2. līmeņa plānus iedala trīs veidos: aktīvie, sabalansētie un konservatīvie. Būtiskākais, kas tos atšķir, ir tas, cik procenti no pensiju plāna aktīviem tiek ieguldīti akcijās.

Uzzināt vairāk
3 iemesli, kādēļ pensijai jāsāk krāt jau jaunībā

Var šķist, ka par pensiju jaunībā nav jādomā, jo līdz tai vēl ir daudzi gadi un citas lietas ir svarīgākas. Tomēr vai tā ir pareizā pieeja?

Uzzināt vairāk
Vai tavi uzkrājumi pensiju 2. līmenī ir pasargāti no ārvalstu valūtu riska?

Vai zināji, ka Latvijā populārākie ieguldījumu plāni, kuri iegulda līdz 50% aktīvus kapitāla vērtspapīros un citos riska ziņā tiem pielīdzināmos finanšu instrumentos, patiesībā līdz pat 50% ieguldījumus veic ārvalstu valūtā, piemēram, USD valūtā cenotos finanšu instrumentos?

Uzzināt vairāk
No jaunības līdz vecumdienām - kā sagatavoties pensijas gadiem?

Lai vecumdienas būtu nodrošinātas, pensijas uzkrājums jāveido visas dzīves garumā, tomēr dažādos vecumposmos prioritātes un iespējas atšķiras. Kā plānot pensiju un kam pievērst uzmanību, izvērtēsim šajā rakstā.

Uzzināt vairāk
Signet Pensiju Pārvalde IPAS
Antonijas iela 3, Rīga, LV-1010
+371 6700 2777

Darba laiks:
I-IV: 09.00-17.30
V: 09.00-14.30

[email protected]
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram