Aktīvu pārvaldīšanas filozofija
novembris 4, 2021

Pateicoties mūsu speciālistu ilgajam darbam finanšu tirgos, esam izveidojuši Integrum Signet Pensiju Pārvalde IPAS klientu aktīvu pārvaldīšanas filozofiju un noformulējuši darbības pamatprincipus, kurus stingri ievērojam, strādājot starptautiskos vērtspapīru tirgos:

 • Stratēģisko investīciju lēmumi galvenokārt ir balstīti uz fundamentālo analīzi. Mūsu pieredze rāda, ka akciju tirgi nereti ir neracionāli un notiek lietas, kuras ir grūti saprast ar prātu.
 • Mūsu galvenais uzdevums ir atrasties īstajā vietā īstajā laikā. Nepaliekam krītošā tirgū, cerot uz pagriezienu un stāstot, ka pēc pāris gadiem viss būs kārtībā, jo zinām, ka vienmēr var atrast citu alternatīvu.
 • Visi cilvēki kļūdās un mēs neesam izņēmums. Neesam gaišreģi vai pravieši un nepretendējam uz "augsto" finanšu guru titulu, tāpēc arī mūsu lēmumi par ieguldījumiem dažkārt var būt nepareizi. Galvenais ir tas, ka mēs skaidri apzināmies, kādu risku uzņemamies.
 • Vienmēr pievēršam lielu uzmanību ieguldījumu portfeļa plašai, bet saprātīgai diversifikācijai. Ar saprātīgu diversifikāciju mēs saprotam, ka ir iespējams, ka portfelī var būt liels skaits ieguldījumu pozīciju, kas nodrošina maksimālu kapitāla aizsardzību, bet tajā pašā laikā ievērojami samazina iespēju gūt lielākus ienākumus.
 • Lielākā daļa ieguldījumu sabiedrību salīdzina savas darbības rezultātus ar kādu indeksu, tā saukto “benchmark”. Šeit neesam izņēmums, bet mums “benchmark” ir tikai rīks, kā pašiem novērtēt savu darbības rezultātu. Neatbalstām stratēģiju, kas vienkārši seko savam “benchmark” neatkarīgi no pārējiem apstākļiem. Pamatojoties uz fundamentālo analīzi, mēs vienkārši izslēdzam no ieguldījumu stratēģijas noteiktus vērtspapīrus, nevis samazinām savu daļu par pāris procentiem, salīdzinot ar “benchmark”. Un otrādi – mēs ievērojami palielinām daudzsološu vērtspapīru daļu, kad tādus atrodam.
 • Dažreiz labāk ir neveikt ieguldījumu vispār un nogaidīt nemierīgos laikus, neatkarīgi no tā, cik ilgs ir šis periods.
 • Mēs nemēģinām būt visur. Būtu muļķīgi mēģināt kādam pierādīt, ka esam labākais pārvaldnieks, kas strādā ar akcijām Senegālas vai Trinidādas un Tobāgo tirgos. Tāpēc koncentrējamies tikai uz tiem tirgiem un instrumentiem, kurus mēs saprotam un ar kuriem mums ir plaša pieredze.
 • Mūsos vienmēr ir veselīga skepse. Esam redzējuši pietiekami daudz kataklizmas tirgū, lai neļautos eiforijai vai panikai. Tajā pašā laikā spējam atzīt savas stratēģiskās kļūdas un savlaicīgi rīkoties, lai tās labotu.
 • Ievērojam stingru finanšu disciplīnu - pirms kaut ko pērkam, mēs jau zinām, kur pārdosim.
 • Nemēģinām pievilināt klientu ar visām patiesībām un puspatiesībām tikai, lai iekasētu maksu par līdzekļu pārvaldīšanu. Vēlamies būt uzticams partneris un finanšu konsultants mūsu klientiem, kuri izvēlas saglabāt un palielināt savu kapitālu ilgtermiņā, ieguldot brīvo naudu pasaules finanšu tirgos. Vēlamies lepoties ar mūsu klientu uzticību.
 • Necenšamies nopelnīt "visu pasaules naudu", jo mūsu galvenais uzdevums ir sasniegt plānotos rezultātus. Tajā pašā laikā apzināmies, ka labāk ir nenopelnīt nekā zaudēt.

Signet Pensiju Pārvalde IPAS
Antonijas iela 3, Rīga, LV-1010
+371 6700 2777

Darba laiks:
I-IV: 09.00-17.30
V: 09.00-14.30

[email protected]
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram